Megállapodtak a G7-ek a globális felmelegedés megállításáról
Megállapodtak a Hetek arról Németországban, hogy a globális középhőmérséklet emelkedése az évszázad végéig nem haladja meg a 2 Celsius fokot.
Megállapodtak a Hetek arról Németországban, hogy a globális középhőmérséklet emelkedése az évszázad végéig nem haladja meg a 2 Celsius fokot.
A National Geographic összeállításából készült egy ijesztő videó, amely bemutatja, hogyan nézne ki a Föld, ha az összes jégtakaró elolvadna. Ha ez megtörténne, az óceánok és tengerek több világvárost is elpusztítanának.
70 százalékkal csökkenhet a gleccserek mérete a század végére Kanadában.
50 éve még a Föld negyedik legnagyobb tava volt, mára alig maradt belőle valami: az Aral-tó elrettentő, emberi tevékenység miatti példájára egy szép képpel hívták fel a figyelmet.
Jobban örülnék, ha nem lenne globális felmelegedés, így nem is lenne miért megszületnie ennek a digitális festménynek, de nem mehetünk el a tény mellett: a szakemberek látványosan ábrázolták a jelenséget.
Egy ausztrál kutatás szerint alapvető élelmiszerek ízére van káros hatással a globális felmelegedés.
A Csendes-óceán természetes lehűlése hozzájárult a globális felmelegedés ütemének lassulásához az elmúlt évtizedben, de a jelenség valószínűleg nem fog már sokáig tartani - vélik amerikai tudósok.
Átrajzolhatja a Föld képét az antarktiszi olvadás, amely az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) műholdas kalkulációi szerint a múlt évtizedben évente 130 milliárd tonna jég vizével növelte a tengereket.
Immár hivatalos: 2014 volt az eddigi legmelegebb esztendő. És ha ez így első hallásra nem elég ijesztő, akkor érdemes megnézni a Bloomberg animációját.
A kőolaj, a földgáz és a szén nagy részét a föld mélyén kellene hagyni a globális felmelegedés megállítása érdekében – állapította meg egy brit tanulmány.
Megállapodás született a globális felmelegedés elleni küzdelem érdekében teendő lépésekről, az egyes országok által vállalandó kötelezettségekről vasárnap Peruban az ENSZ égisze alatt szervezett klímakonferencián.
Megállapodás született a globális felmelegedés elleni küzdelem érdekében teendő lépésekről, az egyes országok által vállalandó kötelezettségekről vasárnap Peruban az ENSZ égisze alatt szervezett klímakonferencián.
A Meteorológiai Világszervezet (WMO) adatai szerint 2014 holtversenyben áll a valaha feljegyzett legmelegebb év címéért. A szervezet jelentésében visszautasítja a feltételezést, hogy megállt a globális felmelegedés.
Kevesebb hús és tejtermék fogyasztása lassíthatná a klímaváltozást, ám az emberek nagy része nincs tisztában ezzel az összefüggéssel - állapította meg a brit Királyi Külügyi Intézet - székháza után közkeletű nevén Chatham House - felmérése.
A klímaváltozásnak köszönhetően az ezredforduló óta drasztikusan növekszik a villámcsapások száma és gyakorisága, a folyamat látszólag megállíthatatlan – írja a Die Welt.
A globális felmelegedéssel gyakoribbá válnak a villámlások, az évszázad végére számuk megkétszereződhet - erre a következtetésre jutottak a Berkeley-i Kaliforniai Egyetem kutatói, akik eredményeiket a Science legújabb számában ismertetik.
Alig több, mint egy évszázad alatt 90 százalékkal lett kisebb a Kilimandzsáró jégsapkája.
Világszerte emelkedik az átlagos középhőmérséklet, ami átrendezheti a világ borpiacát is.
Sokan csak tudósok körében népszerű, tanulmányokban megvitatott témaként tekintenek a klímaváltozásra, amit a végén aztán úgyis megoldanak a szakemberek. Pedig egyelőre egyáltalán nem biztos, hogy az emberiség úrrá tud lenni rajta. Az viszont teljesen biztos, hogy mindenkit érint, számszerűsíthetően.
A Föld északi féltekéjének szén-dioxid-koncentrációja átlépte a lélektani határt, a 400 ppm-es mértéket. Becslések szerint az atmoszférában lévő rekordmennyiségű szén-dioxid-koncentráció a jövő évben globálisan is meghaladja majd a 400 ppm-es lélektani határt. Mit művelnek a nagyvárosok? A 2014. szeptemberi New York-i Klímacsúcs előtt a Spektrum áttekinti, melyek ezek a városok, és melyek a globális felmelegedés legfélelmetesebb jelei.